top of page
Tento web byl vytvořen v editoru webových stránek od . Vytvořte si svůj vlastní ještě dnes.Začít
.com
Dobrovolnictví
Pokud si můžeš dovolit do Irska odjet na měsíc, dva, tři nebo i déle a zároveň si nepotřebuješ vydělat, neváhej. Dobrovolnictví je skvělý způsob jak zůstat v Irsku déle a přitom za to utratit minimum peněz. Je to naprosto ideální a neotřelá cesta jak se dostat přímo mezi místní, poznat jejich zvyky a často se Ti dostane i zcela rodinného zacházení.
Mimo to je to ideální rozjezd před začátkem práce na full-time v Irsku. Dobrovolničíš, máš minimální náklady a ve volném čase hledáš práci. Osobně jsem to takhle udělal a byl jsem naprosto spokojený.
Co můžeš dělat?
Můžeš pomáhat na farmě, na recepci, natírat lodě, pomáhat s opravami tělocvičen, hlídat kočku a spoustu jiného. Prakticky skoro všechno na co si vzpomeneš i to, co by tě snad ani nenapadlo.
Jak je to možné? Dnes už existuje několik webů, které se na zprostředkování dobrovolnictví specializují a sdružují spoustu místních.
Je to skvělá volba především pro mladší lidi. Ne, že by starší byli z dobrovolnictví vynecháni, to rozhodně ne. Většinu dobrovolníků ale tvoří většinou studenti.
Jak to funguje v praxi?
Dobrovolnictví je v praxi založeno na práci za ubytování. Většinou jde o 4 hodiny denně, 4-5 dní v týdnu. Odměnou Ti je ubytování zdarma + další benefity. To může být strava (a většinou bývá) a někdy i něco navíc jako kapesné, společné výlety, projížďky na koni, půjčení serfu atd.
Důležité !!!
Při domlouvání se nestyď a na vše, co Tě zajímá, se zeptej!
-
Kolik hodin denně budu pracovat?
-
Kolik dní v týdnu budu pracovat?
-
Budu mít k dispozici jídlo po celý den?
-
Budu mít vlastní pokoj nebo sdílený?
-
Budu mít na pokoji k dispozici WiFi?
Domluvit se na všem předem je nejdůležitější. Předejdeš tím překvapení. Dobrovolnictví totiž není vázané na žádné smlouvy a funguje čistě na domluvě a důvěře. Něco jako písemnou smlouvu po domácích nikdy nechtěj, utrhl by sis leda tak ostudu.
"Stalo se mi, že jsem se nezeptal, co přesně budu na farmě dělat. Vycházel jsem z informace v popisku farmy, že se jedná o bývalou plantáž na produkci vánočních stromečků. Jehličnaté lesy sice byly kolem dokola, kam jsem jen dohlédl, ale domácí měli jezdeckou školu a lesy využívali na projížďky s koňmi. No a já měl na krku 15 koní k obstarávání. Trochu rozdíl oproti očekávání."
Vyhledávací portály bývají zpravidla zpoplatněné. Platí se roční členství. Většinou můžeš vyhledávat a využívat všech jejich filtrů. Jen kontakt se Ti zobrazí až po zaplacení. Poplatek se pohybuje kolem 700–900 Kč ročně za jednotlivce. Páry či dvojice mají často slevu a to výraznou. Proto, pokud jedeš ve dvou, neváhej toho využít.
Kde dobrovolnictví hledat?
www.woofing.ie
-
stránka čistě pro ekofarmy. Výhodou je úzké zaměření na farmy. Nevýhodou, že členský poplatek platí jen pro irskou verzi a pro jiné země jej musíš platit pokaždé zvlášť.
www.workaway.info
-
asi nejznámější a největší stránka s dobrovolnickými nabídkami. Za roční poplatek máš přístup k nabídkám po celém světě a jsou zde obrovské možnosti zaměření – od farem, přes hostely, po loděnice.
www.helpex.com
-
obdoba workaway. Také spousta nabídek různého zaměření z celého světa a poplatek navíc platí ne jeden rok, ale dva roky.
www.trustedhousesitters.com
www.mindmyhouse.com
www.luxuryhousesitting.com
-
weby fungující stručně řečeno na nabídkách typu: „jedeme na dovolenou a potřebujeme pohlídat dům a kočku či psa.“ Jedná se často o luxusní ubytování, kde máš k dispozici celý dům, často i auto a tvým úkolem je pohlídat kočku nebo venčit psa. Výhodou je tedy nenáročná práce v ubytování zdarma. Nevýhodou jsou začátky, ve kterých to nebudeš mít bez referencí vůbec snadné. Základem k tomu, aby ti někdo svěřil celý svůj dům, je právě množství pozitivních referencí.
máš nějaký dotaz?
bottom of page